Війська НАТО. Ілюстративне фото: NATO.intВійська НАТО. Ілюстративне фото: NATO.int

Минулими вихідними на Мюнхенській безпековій конференції лідери держав та представники міністерств оборони зібрались аби обговорити геополітичну загрозу з боку РФ. Так, на тлі радощів росіян через захоплення Авдіївки та чергову затримку з ухваленням у Конгресі США допомоги Україні, союзники побоюються безпосереднього нападу агресора на НАТО.

Про це пише Bloomberg.

Один із присутніх чиновників, який волів би залишатись анонімом, зауважив, що цьогоріч, у порівнянні з минулими зустрічами, нависала невизначеність. На це могли вплинути одразу кілька факторів: захоплення Авдіївки, смерть опозиціонера Навального, зволікання Конгресу з виділенням допомоги. До того ж Європа може почуватись непевно через можливе обрання Трампа президентом, що означатиме скорочення допомоги загалом і переключення уваги США на Азію.

Так, союзник Трампа сенатор Джей Ді Венс заявив, що така зміна курсу необхідність, адже Європа аж надто покладається на Америку і не проявляє ініціативи. З його слів, допомога США сприяла атрофуванню самостійної європейської оборони.

Кандидат на посаду генсека НАТО Марк Рютте розділяє схожу думку. З його слів, союзникам варто не жалітись через можливе обрання Трампа, а більше вкладати коштів у власну безпеку, нарощуючи виробництво боєприпасів.

Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас переконана, що з безпековими рішеннями не варто зволікати, бо час наразі на боці Путіна. Водночас вона зауважила, що обіцяна допомога Україні від США все ж таки буде.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *