Гарячі дискусії ведуться у європейських країнах з приводу того, що робити з 300 млрд російських активів, які від початку війни виявилися замороженими на території Європи. Росія погрожує відплатою, якщо ці кошти будуть передані Україні.
США буде тиснути на Європу
У Білому домі за будь-яку ціну намагаються “продавити” партнерів та змусити передати Україні хоча б частину грошей. Учасники G7 пообіцяли Байдену, що вестимуть консультації з приводу того, як можна вилучити російські кошти із заморожених фондів та хоча б частиною із них профінансувати українську економіку. Такі консультації ведуться з минулого року, але є задача прийти до спільного знаменника хоча б до другої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Країни Європи вагаються з передачею допомоги
“За останні два роки G7 змогла кілька разів подолати розбіжності між своїми членами щодо економічних заходів проти Росії, в тому числі щодо початкового широкого пакету санкцій, а також щодо встановлення верхньої межі ціни на російську нафту”, – повідомляється у спеціальному дослудженні. Особливе занепокоєння проявляє Італія, яка цього року перебирає на себе головування у Великій Сімці. Англія та ЄС переконані, що кошти Росії для України не буде легко роздобути, бо це загрожує черговими великими конфліктами у Європі.

