Чорна п’ятниця чи Кіберпонеділок – коли вигідніше?

Вже традиційно для українського шопоголіка Чорна п’ятниця є найбільш довгоочікуванним днем року, не враховуючи великих святкових розпродажів. Та не всім відомо, що за останні кілька років Кіберпонеділок з’явився, аби скласти конкуренцію одній із найбільших торгових подій в Европі та США.

То коли ж вигідніше купувати і очікувати найбільші знижки: у Чорну п’ятницю чи Кіберпонеділок? Якщо коротко, то Кіберпонеділок може порадувати дещо кращими пропозиціями в цілому – але принцип обох днів розпродажу дуже схожий.

Що таке Кібер понеділок?

Кіберпонеділок у розвинутих країнах вже традиційно проходить через три дні після Чорної п’ятниці та пов’язаний із онлайн-розпродажами. Це навіть більше, ніж Чорна п’ятниця – роздрібні продажі цього року очікуються до 10 мільярдів доларів тільки у США.

Кіберпонеділок кращий за Чорну п’ятницю?

Експерти стверждують, що так. “Порівнюючи обидва дні минулого року, ми відзначили, що економія у Кібер-понеділок є навіть дещо більшою, оскільки споживачі змістили свої канали закупівель в сторону Інтернету”, – каже Тед Донат, віце-президент з питань комунікацій компанії Honey, розробника спеціального розширення для браузера, яке повідомляє про купони та знижки на Amazon. Дослідження цієї компанії показало, що минулорічний показних середнього заощадження у Кіберпонеділок (на одного користувача, за покупку) досяг 21%, тоді як аналогічний показник у Чорну п’ятницю дорівнював 18,5%.

Однак, загальний показник економії – це не єдине, що слід враховувати. Різні товари можна купити дешевше в той чи інший день, та й угоди, запропоновані різними продавцями, можуть мати суттєві відмінності. Але існує кілька універсальних правил.

Використовуйте Чорну п’ятницю для великих покупок, Кіберпонеділок – для придбання невеликих гаджетів

На предмети, які ви зазвичай купуєте раз на рік або й рідше, ви, мабуть, знайдете кращі знижки на Чорну п’ятницю. На усі інші товари знижки будуть привабливішими у Кіберпонеділок.

“Чорна п’ятниця дорівнює великим товарам”, – каже Стів Коніг, віце-президент з досліджень асоціації споживчих технологій. “Це день справді вигідних пропозицій на телевізори, ноутбуки, ігрові консолі тощо” – каже Вівек Пандя, менеджер компанії Adobe. “У Кібер-понеділок продавці більш сконцентровані на інших видах електроніки, нових, експериментальних технологіях”.

У Чорну п’ятницю минулого року найбільше знижок було на телевізори (в середньому на 18%) та комп’ютери (на 17,8%), повідомляє Adobe Analytics. Найкращі знижки на гаджети, іграшки, просто приємні дрібнички, навпаки, з’явилися в неділю безпосередньо перед Кіберпонеділком.

Найпопулярніші пропозиції Чорної п’ятниці 2018 року включали в себе ігрові приставки Nintendo Switch, телевізори, айфони, iPad, мультиварки та роботи-пилососи, згідно з даними продажів BlackFriday.com. Найпопулярніші пропозиції кібер понеділка також включали ігрові приставки, телевізори та ноутбуки, але також смарт-динаміки Echo, дрони та технічні іграшки.

Купуйте у Чорну п’ятницю в популярних торгових мережах, а у Кіберпонеділок – у посередників на онлайн-платформах

“На Чорну п’ятницю зверніть увагу на найбільші роздрібні мережі з тих, котрі можуть дозволити собі менший запас, такі як Ельдорадо, Фокстрот, Алло, Епіцентр”, – радять експерти.

Але якщо ви готові купувати продукцію у торгових посередників, Кіберпонеділок – прекрасний час для покупки на OLX, Amazon чи eBay. Ви знайдете багато людей, що перепродують речі, які вони щойно придбали у Чорну п’ятницю.

Купуйте у Чорну п’ятницю цьогорічну продукцію, у Кіберпонеділок – техніку старших поколінь

Продукція останнього покоління, як правило, дешевша в Чорну п’ятницю. Кібер понеділок – влучний час для придбання минулих лінійок техніки чи інших товарів.

Купуйте у Чорну п’ятницю, якщо плануєте відвідати магазин

Незважаючи на репутацію Чорної п’ятниці як дня розпродажу у оффлайн торгових мережах, 68% респондентів BlackFriday.com повідомили, що проведуть день за покупками в Інтернеті.

Інтернет-площадки, включаючи Amazon та eBay, не обмежуються Кіберпонеділком; вони також пропонують знижки на Чорну п’ятницю (як і попередні дні). Зворотнє правило, на жаль, не діє. Завітати до магазину однієї з великих торгових мереж у Кіберпонеділок і знайти там знижки Чорної пятниці, ви вже не зможете. Тож, вирушайте на шопінг вчасно!

Джерело: https://www.businessinsider.com/

© Марина Шелест

Будьте першим, щоб коментувати на "Чорна п’ятниця чи Кіберпонеділок – коли вигідніше?"

Залишити коментар

Войти с помощью: 

Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований.


*