Давайте почекаємо ще 28 років : кримінальне переслідування Олександра Писарука

14 листопада відбулося перше засідання Вищого антикорупційного суду про обрання запобіжного заходу голові правління Райффайзен Банку Аваль Олександру Писаруку. Рішення не прийнято, суд продовжить засідання сьогодні, інформує НВ

Спеціалізована антикорупційна прокуратура просить заарештувати Писарука.

Сам Писарук вважає всі звинувачення безпідставними.

Нагадаємо, у справі про заволодіння 1,2 млрд грн стабкредиту, наданого НБУ в 2014 році VAB Банку, 10 підозрюваних. Серед них — Писарук, який в 2014—2015 роках був першим заступником голови НБУ Валерії Гонтаревої, член ради НБУ Микола Каленський, ексдиректор гендпартаменту банківського нагляду НБУ Алла Шульга, ексвласник VAB Банку Олег Бахматюк, ексголова правління банку Денис Мальцев. Шести підозрюваним суд вже обрав запобіжний захід.

У НАБУ стверджують, що в жовтні 2014 року Нацбанк видав VAB Банку стабілізаційний кредит в розмірі 1,2 млрд грн, хоча банк не подав усіх необхідних для цього документів. При цьому вартість нерухомості, що передається в заставу Нацбанку, нібито завищили майже в 25 разів шляхом складання підроблених звітів про оцінку, заявляють у Бюро.

На вчорашньому засіданні суду адвокати спростували всі звинувачення прокурора САП. Зокрема, захист Писарука надав докази, що VAB Банк подавав план з фінансової стабілізації банку. Також адвокати Писарука зазначили, що вперше власника банку — Олега Бахматюка змусили дати особисту поруку за виданими кредитами рефінансування, потім таке поручительство давав Ігор Коломойський щодо рефінансування ПриватБанку. А що стосується виведення коштів з банку і оцінювання заставного майна, то зараз між НБУ і Олегом Бахматюком тривають з цих питань судові справи, мета яких — повернути кредити рефінансування.

За Писарука в суді поручилися 14 осіб, серед яких голова НБУ Яків Смолій, його перший заступник Катерина Рожкова, заступники Роман Борисенко, Дмитро Сологуб і Олег Чурій.

Нагадаємо, крик душі Коломойського

Будьте першим, щоб коментувати на "Давайте почекаємо ще 28 років : кримінальне переслідування Олександра Писарука"

Залишити коментар

Войти с помощью: 

Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований.


*