Деградація заради Норманді

Офіційний Київ наприкінці листопада отримав два дошкульних дипломатичних удари. Відсутність оперативної відповіді на них провокують неприємні запитання до президента та Міністерства закордонних справ.

29 листопада маріонеткова «Народна Рада» так званої ДНР ухвалила закон про державний кордон, яким визначив межі власного самопроголошеного утворення, яке не визнала жодна держава світу, в адміністративних кордонах Донецької республіки. Апетити чималі, проте є кілька нюансів. Навіть у період наступу проросійських сил на Донбасі маріонетки Кремля не контролювали настільки велику територію. Дивно, але «братерська республіка» з столицею у Луганську ініціативу не підтримала.

Найбільш вірогідна версія цього резонансного кроку: Росія піднімає ставки напередодні зустрічі у Нормандському форматі, демонструючи, що її проксі-сили спроможні грати власну гру та є реальною силою.  Розрахунок зрозумілий, цілком вписується до путінської стратегії «топлес-дипломатії», яка полягає у публічній грі м’язами. Дуже шкода, що українське керівництво не знайшло можливості належним чином відреагувати на цю імітацію бурхливої діяльності.

На жаль, для реакції на заяву спікера російської Держдуми В’ячеслава Володіна, який погрожує виходом з України кількох областей в разі «утисків малих народів» Міністерству закордонних справ нашої держави знадобилося понад 30 годин. Вже назвав себе «російськомовним українським націоналістом» Арсен Аваков, вже Дмитро Кулеба висловив готовність в разі потреби прийняти до складу України пару російських регіонів, а на Михайлівській площі все розмірковували над формулюваннями.

Змушений констатувати, що  у процесі підготовки до Нормандської зустрічі українська державна машина (за виключенням хіба що ЗСУ) перестала адекватно реагувати на агресивні дії Росії. Кремль така пасивність лише надихає. Прикро, що ЗеКомнда та сам Володимир Зеленський не знають очевидного: у сучасному світі вміння хоча б на словах давати відсіч іншим державам цінується високо, а от переконати захищати українські інтереси замість України іншу державу практично неможливо. 

© Євген Магда

Будьте першим, щоб коментувати на "Деградація заради Норманді"

Залишити коментар

Войти с помощью: 

Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований.


*