Ілон Маск про будівництво міста на Марсі: «Знадобиться 1000 ракет та 20 років»

Засновник аєрокосмічної геологорозвідувальної компанії SpaceX Ілон Маск цими днями зробив чергову гучну заяву про свої плани щодо освоєння Червоної планети.

У серії твітів Маск накидав кілька цифр стосовно того, скількома ракетами доведеться доставляти необхідну кількість вантажу, щоб правильно встановити базу на Марсі.

“Тисяча кораблів знадобиться для створення міста на Марсі… Оскільки планети вирівнюються лише раз на два роки”, – сказав він. Звідси робимо висновок, що на перевезення одного мільйона тонн вантажів знадобиться 20 років, що, за оцінками Маска, дозволить побудувати самодостатню базу на Марсі.

За математикою Маска, це означало б 2 мільярди доларів, витрачених на запуск ракет – хоча за 20 років вартість може коливатися.

Відомо, що Ілон Маск неодноразово робив тривожні заяви щодо своїх планів освоєння Марсу. Зокрема, він підтримує ідею спрямування ядерної зброї на детонізацію над крижаною шапкою планети, тим самим змушуючи замерзлу воду випаровуватися, вивільняючи СО2 у повітря, і нагріваючи поверхню планети, що зробить її більш придатною для людей.

Однак теорія має мало наукового обгрунтування. Дослідження, опубліковане в Nature, виявило, що у крижаному покриві Марса навряд чи буде достатньо вуглекислого газу, щоб створити бажаний парниковий ефект, і навіть якби він там був, атмосфера Марса постійно просочується в відкритий космос, куди б газ поступово зникав.

Джерело: //www.businessinsider.com/elon-musk-1000-spacex-starship-rockets-20-years-mars-city-2019-11

© Марина Шелест

Будьте першим, щоб коментувати на "Ілон Маск про будівництво міста на Марсі: «Знадобиться 1000 ракет та 20 років»"

Залишити коментар

Войти с помощью: 

Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований.


*