Імпорт електроенергії з Росії загрожує знищенням вугільної галузі – голови профспілок

Голова Незалежної профспілки гірників Михайло Волинець та голова Профспілки працівників вугільної промисловості Віктор Турманов звернулися до президента, прем’єра та голови Верховної Ради із закликом зупинити імпорт електроенергії із РФ.

Імпорт електроенергії із РФ, відновлений через поправку, яку ініціював голова комітету з питань електроенергії та житлово-комунальних послуг Андрій Герус, загрожує знищенням вугільної галузі. Про це голова Незалежної профспілки гірників Михайло Волинець та голова Профспілки працівників вугільної промисловості Віктор Турманов написали в листі президенту, прем’єру і голові Верховної Ради.

Шахтарі занепокоєні через зростання імпорту електроенергії з Росії, зазначили вони, оскільки добовий обсяг постачань у листопаді проти жовтня збільшився утричі й становить 12 млн кВт-год. Через брак обмежень на обсяг імпорту зазнають збитків українські ТЕС та вуглевидобувні підприємства, додали профспілкові лідери.

“Необмежений імпорт повністю заміщує потребу в нашому вітчизняному вугіллі, яке стає зовсім непотрібним. Як наслідок, теплові станції не купують вугілля українського виробництва, а вугільні підприємства не отримують необхідні кошти, зокрема і для виплати та підвищення заробітної плати, борги з якої сьогодні становлять понад 500 млн грн і на кінець року перевищуватимуть 1 млрд грн”, – указано у зверненні.

Волинець і Турманов підкреслили, що без роботи ризикують залишитися десятки тисяч людей, що призведе і до недостатнього надходження коштів у місцеві бюджети.

Імпорт із РФ після чотирирічної перерви став можливий унаслідок внесення правки в ухвалений 18 вересня закон України “Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії”.

Народний депутат України, член фракції “Європейська солідарність” Олексій Гончаренко заявив, що імпорт електроенергії із РФ означає, що Україна фінансує енергогалузь країни-агресора замість власної. На його думку, ситуацію з відновлення імпорту електроенергії з РФ має розслідувати Служба безпеки України.

Нагадаємо, Денісова заявила, що 115 українців знаходяться в полоні РФ

Будьте першим, щоб коментувати на "Імпорт електроенергії з Росії загрожує знищенням вугільної галузі – голови профспілок"

Залишити коментар

Войти с помощью: 

Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований.


*