Лідери НАТО зустрілися в Лондоні

Нинішня зустріч лідерів НАТО затьмарена суперечкою між Францією і Туреччиною і розмовами про гроші, що тривають.

У Лондоні проходить дводенна зустріч лідерів НАТО, приурочена до 70-річчя заснування Альянсу, членами якого є 29 країн, повідомляє у вівторок, 3 грудня, Європейська правда

“Ситуація в Україні і зусилля щодо імплементації Мінських угод будуть частиною дискусій в Лондоні. Ми вітаємо зусилля союзників і “нормандського формату” для досягнення прогресу”, – заявляв раніше генсек НАТО Єнс Столтенберг.

Також він повідомляв про необхідність діалогу з Росією для поліпшення відносин з нею.

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко візьме участь в конференції NATO Engages, яка буде проходити паралельно із зустріччю лідерів Альянсу в Лондоні 3 грудня, незважаючи на попереднє рішення МЗС цього не робити.

Нинішня зустріч лідерів НАТО затьмарена суперечкою між Францією і Туреччиною і триваючими розмовами про гроші.

Минулого місяця президент Франції Еммануель Макрон заявив про “смерть мозку” НАТО, зазначивши, що члени Альянсу більше не співпрацюють з низки ключових питань. Пізніше президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган відреагував на це різкою заявою, порадивши Макрону самому “перевірити голову”.

Президент США Дональд Трамп в свою чергу неодноразово звинувачував європейських союзників у недостатньому внеску в загальну оборону.

Днями стало відомо, що США скоротять, а Німеччина збільшить внесок в бюджет НАТО. Генсек Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг пояснив, що за новою формулою Німеччина і США будуть вкладати приблизно однакові частини, майже по 16% від бюджету НАТО.

Нагадаємо, Загороднюк: перезапускаємо формат відносин з НАТО

Будьте першим, щоб коментувати на "Лідери НАТО зустрілися в Лондоні"

Залишити коментар

Войти с помощью: 

Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований.


*