Макрон починає і…

Минулого тижня інтерв’ю французького президента тижневику The Economist буквально вибухнуло в інформаційному просторі. Ще б пак – «золотий хлопчик» світової політики піддав дошкульній критиці НАТО, встромив кілька шпильок Дональду Трампу та розповів про три сценарії розвитку Росії.

Нагадаю, що критика Північноатлантичного альянсу з Парижу лунала і раніше, скажімо, за часів президентства Шарля де Голля. «Полковник, що врятував честь Франції», у тодішньому біполярному світі намагався маневрувати між Москвою та Вашингтоном, просуваючи власний порядок денний. Сучасна Франція, схоже, не є виключенням, і у неї є інтереси і в Африці, і на Близькому Сході, і в Індокитаї.

Показово, що резонансе інтерв’ю The Economist  з’явилося на тлі візиту Еммануеля Макрона до Китаю, де він взяв участь у підписанні контрактів загальною сумою у 15 мільярдів доларів. Піднебесна стає все більш потужним гравцем на економічному ринку, рахуватися з нею повинні навіть дуже амбітні президенти. Макрон виключенням не є, проте у нього

Цікавим виглядає і ще один факт: «жовті жилети», які минулого року стали серйозним фактором впливу на внутрішню політику Франції, примусили владу рахуватися з їхніми вимогами, сьогодні практично непомітні. Їх конвент у Монпельє нещодавно минув без особливого резонансу, вакханалій на вулицях Парижу поки що немає. Не сезон? Чи підтверджується припущення про залаштункове управління «жовтими жилетами» з Кремля?

Сьогодні очевидним є головне: Макрону для збільшення власного впливу у світовому масштабі потрібна потужна історія успіху. І перебування Франції у складі Нормандської четвірки дозволяє припустити, що він шукатиме можливості для такої success story у врегулюванні на Донбасі. На руку французькому президенту прагнення Володимира Зеленського бути схожим на нього. У комплексі агресивний характер Путіна, угодовство Макрона та рафінований прагматизм Меркель створюють для України пряму та реальну загрозу.

© Євген Магда

Будьте першим, щоб коментувати на "Макрон починає і…"

Залишити коментар

Войти с помощью: 

Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований.


*