На сайті президента з’явилася петиція про заборону продукції Apple в Україні

Автор петиції про заборону Apple в Україні Роман Максимчук пропонує створити програму з утилізації придбаної українцями продукції американської компанії через відображення анексованого Росією Криму “російською територією” в додатках Apple, інформує ГОРДОН

29 листопада на сайті президента України було опубліковано петицію №22/079808-еп про заборону продажу та користування продукцією Apple через відображення анексованого Росією Криму як “російської території” в додатках компанії.

“Компанія Apple підтримала окупацію Криму, визначивши його територією Росії у своїх додатках. Вимагаю негайно заборонити їхню діяльність в Україні, заборонити їхню продукцію – її ввезення та наявну”, – заявив автор документа Роман Максимчук.

Він пропонує прирівняти iPhone до георгіївської стрічки і створити державну програму утилізації придбаної українцями продукції Apple, у якій буде передбачено відшкодування збитку для громадян.

Станом на 20.45 1 грудня петицію підписало 322 людини. Для розгляду президентом вона має набрати 25 тисяч підписів протягом 90 днів.

27 листопада Apple на території Росії почала відображати окуповані Крим і Севастополь як “російську” територію. Водночас для України кримські міста почали позначати без належності до тієї чи іншої держави.

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко розкритикував Apple за позначення на її картах Криму як частини Росії. Ексглава українського МЗС Павло Клімкін припустив, що українські користувачі могли б оголосити бойкот компанії.

За даними Reuters, спосіб відображення розташування в Криму в програмному забезпеченні компанія змінила на знак поваги до російських політиків, які вимагали, щоб півострів називали частиною Росії. Після критики в Apple вирішили провести аудит своєї політики щодо спірних територій.

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс заявив у зверненні до компанії, що в Криму немає так званих спірних кордонів – “є тільки ділянка землі, окупована Росією всупереч будь-яким принципам міжнародного права, і ця ділянка землі належить Україні”.

Росія анексувала Крим і Севастополь після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. У зв’язку з анексією західні країни ввели санкції щодо Росії, які кілька разів продовжували і посилювали.

У січні 2015 року Apple заборонила продавати свою продукцію у Криму. У серпні 2018 року через санкції Apple видалила з App Store додаток сервісу онлайн-бронювання “Суточно.ру”. На Крим припадало 22,7% усіх бронювань, які було зроблено через ресурс.

Нагадаємо, Apple визнала Крим російським – росЗМІ

Будьте першим, щоб коментувати на "На сайті президента з’явилася петиція про заборону продукції Apple в Україні"

Залишити коментар

Войти с помощью: 

Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований.


*