Нафтогаз відповів на заяву Путіна щодо транзиту

Більшість тез із заяви російського президента не відповідають дійсності, повідомив Андрій Коболєв.

Глава правління НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв розкритикував заяви президента РФ Володимира Путіна з приводу газових відносин між Росією і Україною. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Як зазначив Коболєв, частка Газпрому на ринку ЄС скоротилася до 32%. “Тобто, називати весь газ на ринку ЄС російським точно не коректно. М’яко кажучи”, – зазначив він.

Голова Нафтогазу нагадав, що Україна фізично імпортує з території трьох країн ЄС, використовуючи діючі газопроводи. Крім Нафтогазу, ці газопроводи використовує ще багато інших європейських компаній. Наприклад, такий енергетичний гігант як Shell – приблизно, втричі більше за своєю капіталізацією, ніж Газпром, а також кілька десятків інших відомих міжнародних компаній, додав він.

Крім того, Коболєв заявив, що Нафтогаз ніколи не відмовлявся купувати газ у Газпрому за справедливими ринковими цінами. “Ситуація тут діаметрально протилежна – це Газпром відмовляється виконувати свої зобов’язання за чинним контрактом”, – сказав він.

Глава Нафтогазу також зазначив, що Нафтогаз не подавав нових позовів проти Газпрому.

“Ми захищаємося в арбітражі і судах проти позовів, поданих проти нас Газпромом. Захищаємося успішно зараз і надалі будемо сумлінно відстоювати інтереси Української держави”, – додав він.

Напередодні Путін допустив припинення транзиту газу через Україну. Російський лідер вказав на ризик припинення транзиту газу через українську територію. При цьому він підкреслив готовність Москви до досягнення будь-яких угод з Києвом.

Нагадаємо, “Нафтогаз” відмовляється обнулити рішення Стокгольмського арбітражу на вимогу Росії

Будьте першим, щоб коментувати на "Нафтогаз відповів на заяву Путіна щодо транзиту"

Залишити коментар

Войти с помощью: 

Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований.


*