Оржель допускає прямі поставки газу з РФ “за неполітичною ціною”

Потенційні прямі поставки газу з Російської Федерації, які пропонує в пакеті з транзитом під час нинішніх переговорів російська сторона, можуть бути тільки не за політичною ціною, яка буде прив’язана до європейського індикатора. Про це міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель заявив в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера”. Передає Цензор.НЕТ, із посиланням на ЛБ.

“Коли ми говоримо зараз з російською стороною, то у нас дуже чітка, відверта і чесна позиція: ми говоримо, що якщо ми з вами (Росією. – Ред.) і можемо домовлятися про прямі постачання, якщо потенційно, в комплексі, в пакеті з транзитом, тому що так Росія ставить питання, така умова, то ціна обов’язково повинна бути прив’язана до європейського індикатора”, – сказав він.

Оржель наголосив, що Україна в жодному разі не може більше отримати “політичної” ціни на газ. “Ми повинні брати індикатор Європи, і якщо в Європі ціна знижується, а, згідно з відповідними оцінками, в Європі найближчим часом можливе збільшення пропозиції та інфраструктури LNG, відповідно ми прив’язуємося формульно до ціни Європи”, – зазначив він.

Міністр зазначив, що ніхто не приховує, що російська сторона пропонує пакетну домовленість. “Вона (російська сторона. – Ред.) говорить про те, що транзитний контракт, обсяги, безпосередні прямі постачання. З нашого боку дуже аргументована позиція щодо виконання рішень арбітражів. І це є загальним таким комплексним рішенням, в якому повинна бути вироблена спільна позиція, прийнятна для всіх сторін”, – пояснив він.

Нагадаємо, запаси газу України обновили максимум за 10 років.

Будьте першим, щоб коментувати на "Оржель допускає прямі поставки газу з РФ “за неполітичною ціною”"

Залишити коментар

Войти с помощью: 

Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований.


*