Перша поразка Зеленського

Шостий президент своєї першої поразки зазнав символічно – на День Незалежності. Вона може виявитися непомітною для його оточення, проте достатньо очевидною для мислячих людей в Україні та наших західних партнерів.

Передумови поразки прості – робити все не так, як попередник. Подібний рецепт прийнятний щодо Януковича, але процедура переходу влади від п’ятого до шостого президента була цілком демократичною. Втім, це вибір ЗеКоманди – в який спосіб реалізовувати державну політику.

Однак вже очевидно, що ідея скасувати військовий парад була програшною. Так, на Майдані пройшов орієнтований на телевізійну картинку перфоманс, режисований Аланом Бадоєвим – кліпмейкером всього СНД, і багатьом нашим телегромадянам він прийшовся до душі. Але чи можна забути, що засилля білого кольору у країні, що стала жертвою гібридної війни, надто промовисто натякає на капітуляцію? Цей ефект підсилюється прикрим фактом: Володимир Зеленський протягом майже 100 днів перебування на посаді президента так і не ризикнув назвати Росію агресором.

Справді, зараз у цьому може бути логіка – тривають переговори про обмін полоненими та заручниками з Росією. Тривають не вперше, хоча останній великий обмін був у грудні 2017 року. Кремль, як видається, використовує технологію емоційного управління українським керівництвом, і цей факт несе в собі серйозну небезпеку не лише для команди Зеленського, але і для України. Особливо якщо українських полонених привезе Віктор Медведчук.

Поразкою президента став масштаб Маршу Захисників, який 24 серпня пройшов середмістям Києва. Десятки тисяч людей без партійних гасел самоорганізувалися та продемонстрували, що їм потрібен мир через перемогу, і вони не налаштовані сприймати інші варіанти. Не менш чітким було ставлення до Росії. Сигнал з боку учасників бойових дій та небайдужих громадян вийшов потужним, однозначним, його вже оцінюють у столицях наших партнерів. Реакція команди Зеленського на цей сигнал, який сповістив про його першу поразку, також буде показовою.

© Євген Магда

Будьте першим, щоб коментувати на "Перша поразка Зеленського"

Залишити коментар

Войти с помощью: 

Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований.


*