Полювання на банкірів

Гроші люблять тишу. Проте у боротьбі за інвестиційний клімат в Україні минулого тижня щось пішло не так: правоохоронці затримали керівників зразу двох великих українських банків. Особливої пікантності ситуації додає той факт, що саме зараз у Києві перебуває місія МВФ.

11 листопада працівники НАБУ пізно ввечері штурмували офіс «Раффайзен банк Аваль», щоб затримати Олександра Писарука – колишнього заступника голови правління НБУ, людину з потужною фінансовою репутацією. Йому інкримінують причетність до оборудок VAB-банку, власником якого є Олег Бахматюк. Того правоохоронці затримати не в змозі (він за кордоном, до речі, заборгованість Бахматюка перед НБУ дорівнює 29,3 мільярди гривень), проте затримати банкіра їм ніщо не завадило. Показові факти: не лише «Раффайзен банк Аваль» внесе заставу за Писарука, але і керівник цієї потужної європейської банківської групи Мартін Грюлль запевнив, що не має намірів розривати контракт з Писаруком.

16 листопада невідомі, які потім виявилися співробітниками СБУ, у режимі «маски-шоу» затримали голову правління Укрексімбанку Олександра Гриценка просто на очах у його неповнолітнього сина. Гриценку інкримінують участь у відмиванні коштів Януковича, хоча його адвокати стверджують, що ситуація є прямо протилежною офіційним  звинуваченням.  Зауважу, що санкцію на арешт давав Костянтин Кулик  – прокурор, який зробив собі ім’я у справі про повернення «мільярдів Януковича». Проте Кулик не пройшов переатестацію у Генеральній прокуратурі, і до кінця року має бути звільнений.  Цікавий у нього виходить «дембельський акорд».

Є і ще один нюанс: Писарука та Гриценка називають соратниками Валерії Гонтаревої, які працювали під її керівництвом. Колишня очільниця НБУ зараз перебуває у Лондоні, і її недоброзичливцям тільки і залишається, що замовляти про неї огидні пісні «95 кварталу» та максимально залякувати людей, які добре її знають. На жаль, у нинішній ситуації застосування принципу Франсіско Франко «Друзям – все, ворогам – закон» може погано закінчитися для України щонайменше у частині її інвестиційної привабливості, адже гроші люблять тишу.

© Євген Магда

Будьте першим, щоб коментувати на "Полювання на банкірів"

Залишити коментар

Войти с помощью: 

Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований.


*