Половина українців скаржаться на зростання цін і тарифів – соцопитування

В Україні третина жителів відзначають подорожчання у сфері охорони здоров’я, а більше чверті – вказують на погіршення у сфері соцзахисту, у рівні добробуту сім’ї і в оплаті праці.

Половина громадян України вказують на підвищення цін і тарифів в країні. Про це свідчать результати опитування соціологічної служби Центру Разумкова, опубліковані в понеділок, 11 листопада.

Серед опитаних 37,5% респондентів вважають, що події в Україні розвиваються в правильному напрямку (у вересні так вважали 57%, у жовтні – 45%), 35% – що події розвиваються в неправильному напрямку (у вересні – 17%, у жовтні – 29%).

Так, частка тих, хто вважає, що події в Україні розвиваються в правильному напрямку, зрівнялася з часткою тих, хто дотримується протилежної точки зору”, – йдеться в результатах дослідження.

Оцінюючи, як змінилася ситуація в країні в цілому в порівнянні з початком 2019 року, 48% респондентів вважають, що вона не змінилася, 26% – що загальна ситуація в країні погіршилася, а 15% – що покращилася. Оцінюючи зміни в різних сферах суспільного життя за цей період, найчастіше респонденти вважають, що ситуація не змінилася (виняток становить рівень цін і тарифів, де найчастіше відзначається погіршення ситуації).

Поліпшення на статистично значущому рівні частіше, ніж погіршення, відзначається респондентами в таких сферах: рівень свободи слова (на поліпшення вказують 20% опитаних, погіршення – 14%), рівень демократії (17% і 14% відповідно), обороноздатність країни (19% і 16% відповідно), міжнародний імідж України (25% і 22% відповідно).

Сфери, у яких погіршення наголошується на статистично значущому рівні частіше, ніж поліпшення: рівень цін і тарифів (на погіршення вказують 50% респондентів, тоді як на поліпшення – лише 5%), охорону здоров’я (31% і 6,5% відповідно), соціальний захист (28% і 7% відповідно), рівень сім’ї (27% і 8% відповідно), оплата праці (24% і 5% відповідно), впевненість громадян у завтрашньому дні (31% і 14% відповідно), рівень стабільності (28% і 12% відповідно), економічне становище країни (23,5% і 9% відповідно), ситуація зі злочинністю (22% і 7% відповідно), пенсійне забезпечення (21% і 6% відповідно), освіта (19% і 6% відповідно), дотримання законності державними службовцями (17% і 13% відповідно), положення російськомовного населення (11% і 7% відповідно).

У порівнянні з попередніми місяцями зменшилася частка тих, хто дотримується думки, що Україна здатна подолати поточні проблеми і труднощі протягом найближчих декількох років (у вересні таких осіб налічувалося 41%, у жовтні – 34%, а за даними останнього опитування – 29%), а частки тих, хто вважає, що країна здатна їх подолати в більш віддаленій перспективі, становить 40%, 43,5% і 46% відповідно, а тих, що – не здатна їх подолати – 6%, 10% і 11,5% відповідно.

Дослідження було проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 1 до 7 листопада серед 2015 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України (за винятком окупованих Криму і територій Донецької і Луганської областей) за вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Нагадаємо, Київський міжнародний інститут соціології провів опитування серед населення, яке показало, що 53,7% респондентів виступають проти припинення конфлікту на Донбасі і визнання “Л / ДНР”.

Також соцопитування показало, що, характеризуючи дії влади, найчастіше українці вважають, що нова влада намагається поліпшити ситуацію в країні, але їй це поки не вдається.

Нагадаємо, Сивохо сумнівається в правдивості соцопитування в “ЛДНР”

Будьте першим, щоб коментувати на "Половина українців скаржаться на зростання цін і тарифів – соцопитування"

Залишити коментар

Войти с помощью: 

Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований.


*