Помпео заперечує спроби США натиснути на Україну

Держсекретар США також зазначив, що “приватні особи часто беруть участь в проведенні американської зовнішньої політики”.

Держсекретар США Майк Помпео ніколи не бачив свідчень того, що Вашингтон намагався домогтися будь-яких дій від Києва в обмін на надання фінансової та військової допомоги.

Відповідаючи в інтерв’ю телеканалу ABC на питання про те, чи керувалася адміністрація США таким підходом, Помпео відповів: “Я ніколи не бачив подібного в тому, що стосується процесу вироблення рішень, в якому я брав участь, рішень щодо того, чи слід надати допомогу за лінією Міністерства оборони США, а також Держдепартаменту, щоб дати відсіч Росії”.

“Завжди йшлося про те, якими будуть стратегічні наслідки, чи дійдуть кошти туди, куди слід, чи будуть вони спрямовані куди потрібно в світлі корупції в Україні, як ми можемо гарантувати це. Чи доцільно для нас надавати оборонні озброєння”, – сказав він.

Держсекретареві також було поставлено питання про те, чи звітував перед ним про свою діяльність в Україні адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джуліані.

“Я не обговорюю процеси прийняття рішень всередині адміністрації”, – відповів Помпео. Він також нагадав, що “приватні особи часто беруть участь в проведенні американської зовнішньої політики”.

Помпео підтвердив, що Джуліані передавав до Вашингтона зібрану ним в Україні інформацію. “Це правда, я отримав деякі матеріали, що містилися в запечатаному конверті, я передав його відповідальним особам в Держдепартаменті на розгляд. Я ніколи їх не переглядав”, – повідомив держсекретар.

Нагадаємо, що в США у вересні спалахнув великий скандал навколо телефонної розмови президента Дональда Трампа зі своїм українським колегою Володимиром Зеленським, який в підсумку став підставою для оголошення Палатою представників про початок процедури імпічменту щодо американського лідера.

Передбачається, що Трамп під час дзвінка намагався переконати Зеленського почати розслідування діяльності в Україні сина Джозефа Байдена Хантера в обмін на надання фінансової та військової допомоги Києву.

Джозеф Байден зараз є найбільш імовірним суперником Трампа від Демократичної партії на президентських виборах.

Нагадаємо, Помпео був присутній при розмові Трампа із Зеленським – ЗМІ

Будьте першим, щоб коментувати на "Помпео заперечує спроби США натиснути на Україну"

Залишити коментар

Войти с помощью: 

Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований.


*