РФ звинувачує Мазура в бойових діях проти її військ у Чечні, – Аваков

Аваков вважає, що Росія порушила статті 2 і 3 Статуту Інтерполу, які забороняють необґрунтоване переслідування і втручання в справи військового, політичного, релігійного і расового характеру.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що РФ звинувачує затриманого в Польщі Ігоря Мазура у бойових діях проти її військ в Чечні. Росія в черговий раз використовує інструменти Інтерполу для політичних переслідувань громадян України. Про це повідомляє пресс-служба МВС.

“РФ звинувачує нашого громадянин в тому, що він нібито в 1994-2000 роках брав участь у складі збройного формування у бойових сутичках з федеральними силами на території Чечні. В результаті загинули і були тяжко травмовані кілька російських військовослужбовців”, – зазначив Арсен Аваков.

Він вважає, що Росія порушила статті 2 і 3 Статуту Інтерполу, які забороняють необґрунтоване переслідування, а також втручання в справи військового, політичного, релігійного і расового характеру. Підставою для затримання стало опубліковане Російською Федерацією в інформаційній системі Інтерполу орієнтування про розшук Мазура з метою його арешту та подальшої екстрадиції до Росії.

У зв’язку з цим, МВС України звернуло увагу Генерального секретаріату Інтерполу на чергову спробу Російської Федерації неправомірно використовувати канали та інструменти Інтерполу для політично мотивованих переслідувань громадян України.

Аваков додав, що МВС сподівається на швидке, об’єктивне і законне розгляд справи щодо Мазура, яка була повністю сфабрикована на догоду Кремлю.

Нагадаємо, вранці 9 листопада в Польщі затримали одного з лідерів УНА-УНСО, ветерана АТО Ігоря Мазура “Тополю”. Повідомляється, що він був затриманий за запитом РФ через Інтерпол. Пізніше стало відомо, що Мазур зустрівся з українським консулом.

Раніше ми повідомляли, що у Польщі заявили, що не видадуть РФ ветерана АТО.

Будьте першим, щоб коментувати на "РФ звинувачує Мазура в бойових діях проти її військ у Чечні, – Аваков"

Залишити коментар

Войти с помощью: 

Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований.


*