Рябошапка розповів про масові звільнення в ГПУ

В рамках реформи прокуратури будуть звільнені сотні прокурорів, а також ліквідовано військову прокуратуру.

В рамках реформи прокуратури в центральному Офісі генпрокурора скоротили близько тисячі прокурорів. Про це в середу, 27 листопада, заявив глава ГПУ Руслан Рябошапка.

За його словами, загалом на початок реформи було 216 прокуратур і майже 15 тисяч працівників прокуратури, з яких трохи більше 11 тисяч штатних одиниць прокурорів.

“Загальна цифра, як відбувається атестація: 1339 прокурорів на момент початку атестації, 769 – допущені до останнього етапу. Загалом цифра, яка є сьогодні: 2400-штатна чисельність працівників ГПУ. А ми виходимо, в середньому, десь на 1500 працівників офісу прокурора з 1 січня наступного року. тобто, приблизно, тисячу працівників – це скорочення тільки в центральному апараті Генеральної прокуратури”, – заявив Рябошапка.

За його словами, наступний етап атестації прокурорів почнеться наступного тижня.

“Відбулося вже тестування на знання законодавства, за результатами якого пройшло це тестування 795 прокурорів. Це, приблизно, 65 відсотків від загальної кількості прокурорів ГПУ. Потім відбулося тестування на загальні здібності і навички. Під час цього тестування невелика кількість – близько 20 прокурорів його не склали. Цифра на сьогодні – 769 прокурорів з 1100. Це ті, хто допущені до останнього етапу – проведення співбесід та перевірки на доброчесність”, – повідомив Рябошапка.

Глава ГПУ зазначив, що в НАБУ і СБУ вже направлені профайли за кожним прокурором.

“Ми вже отримали два листи від НАБУ – це, приблизно, близько 400 матеріалів, що стосуються аналізів конфліктів інтересів, стану прокурорів, які будуть допущені до наступного етапу атестації”, – повідомив генпрокурор.

Також Рябошапка розповів, що найбільші проблеми в реформуванні органів прокуратури буде викликати впровадження системи електронного кримінального судочинства.

За його словами, система запрацює в повному обсязі тільки через рік.

“До грудня 2020 року, сподіваюся, буде впроваджена система електронного кримінального судочинства. Вона охопить всі органи кримінальної юстиції, а не тільки антикорупційну прокуратуру або інфраструктуру. Найбільшою проблемою для нас буде, очевидно, система електронного судочинства, оскільки це вимагатиме дуже багатьох інформаційних продуктів у багатьох органах. З огляду на розміри нашої країни – це насправді буде одним із ключових викликів”, – заявив генпрокурор.

Нагадаємо, Горбатюк оскаржив своє звільнення з ГПУ

Будьте першим, щоб коментувати на "Рябошапка розповів про масові звільнення в ГПУ"

Залишити коментар

Войти с помощью: 

Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований.


*