Росія погодилася повернути захоплені в Керченській протоці кораблі ВМС України

Нині сторони погоджують місце і час передачі трьох кораблів.

Росія поверне Україні військові кораблі, захоплені в районі Керченської протоки в листопаді 2018 року. Про це повідомляє 112-Україна, посилаючись на “КоммерсантЪ”.

За даними джерела, на цей момент сторони погоджують місце і час передачі трьох кораблів. Питання має бути врегульоване до саміту у “нормандському форматі”, який заплановано на 9 грудня.

Київ отримає назад малі броньовані катери “Бердянськ” і “Нікополь”, а також буксир “Яни Капу”. Два інформовані джерела  підтвердили, що ухвалено принципове рішення повернути ці судна. За їхніми словами, Росія і Україна зараз знаходяться на фінальній стадії переговорів, в яких беруть участь силові відомства і МЗС двох країн. Узгоджуються дата і точне місце передачі кораблів.

За словами джерел, повернення суден точно відбудеться не в порту, а в морі. “Бердянськ”, “Нікополь” і “Яни Капу” будуть відбуксовані трьома російськими буксирами в узгоджену сторонами точку, де їх повинні будуть зустріти три українські буксири.

Особиста зброя українських моряків, а також рації і суднові ролі (документи, які містять інформацію про склад екіпажів та інші дані), залишаться в Росії.

Як повідомлялося, Міністерство закордонних справ України вже 7 разів зверталося до РФ з вимогою повернути кораблі, захоплені в Керченській протоці в листопаді 2018 року.

Нагадаємо, російські прикордонники 25 листопада 2018 року із застосуванням зброї захопили в районі Керченської протоки український рейдовий буксир “Яни Капу” і малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ” і “Нікополь” ВМС ЗСУ, які прямували з Одеси до Маріуполя.

Внаслідок інциденту було затримано і заарештовано 24 українських моряків. Їх перевезли з Криму в московський слідчий ізолятор “Лефортово”. Окрім того, троє поранених під час обстрілу росіянами українських моряків були переведені в лікарню СІЗО “Матроська тиша”.

Міжнародний трибунал ООН з морського права 25 травня зобов’язав Росію негайно звільнити 24 українських моряків і три кораблі, які були захоплені у Керченській протоці восени минулого року, та забезпечити їхнє повернення до України.

Нагадаємо, що 7 вересня відбувся обмін полоненими між Україною і Росією. До України повернулися 24 моряки, журналіст Роман Сущенко, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Павло Гриб, Станіслав Клих, Микола Карпюк, Володимир Балух, Євген Панов, Артур Панов, Едем Бекіров і Микола Сизанович.

Нещодавно ми повідомляли, що військові загрози для України в Чорному та Азовському морях постійно зростають через Росію.

Будьте першим, щоб коментувати на "Росія погодилася повернути захоплені в Керченській протоці кораблі ВМС України"

Залишити коментар

Войти с помощью: 

Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований.


*