Тет-а-тет від Назарбаєва. Навіщо Путіну зустріч з Зеленським

Нурсултан Назарбаєв взявся організувати особисту зустріч президентів України та Росії. За словами першого керманича незалежного Казахстану, він вже навіть отримав згоду на це Володимира Зеленського і повідомив Москву. Проте, наразі, відповіді від Володимира Путіна ще нема. Більш того, прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков повідомив, що Путін вітає таку ініціативу, але зустріч має бути добре підготовлена. Що саме мав на увазі Пєсков, він не повідомив.

Аналізуючи усі події, пов’язані з мирною стратегією Зеленського та інформацією щодо ініціативи Назарбаєва по особистій зустрічі Зеленського та Путіна, можна робити ряд висновків, які будуть служити застереженням та проллють світло на істині наміри Росії в контексті її агресії щодо України.

Перш за все, Зеленському не варто зустрічатися з Путіним тет-а-тет. Хоча б до зустрічі нормандської четвірки. Володимир Путін переграє Володимира Зеленського, бо це саме той випадок, коли досвід завжди перемагає молодість. Що би не говорив Зеленський, які б аргументи не наводив, на жаль, прийняття остаточного рішення залишається за президентом РФ. Не варто забувати й про те, що Путін – гарний психолог і офіцер КДБ. Тому не можна виключати ймовірності, що Зеленський навіть не зрозуміє, як погодиться на умови Путіна, а коли зрозуміє, буде вже пізно змінювати власну позицію.

По-друге, особиста зустріч Путіна і Зеленського видається аж ніяк не ідеєю Назарбаєва. Дуже висока вірогідність того, що справжній ініціатор такої зустрічі знаходиться в Кремлі. Він демонструє усьому світові, що готовий на будь-які кроки, аби допомогти Україні врегулювати воєнний конфлікт на Донбасі. Але він може тільки допомагати, проте не закінчити війну. Чому? Тому що, як твердить вже шостий рік поспіль сама Москва, Росія не є стороною конфлікту.

З даного твердження випливає ймовірність суттєвого ризику. Для Путіна важливо, аби Володимир Зеленський вів прямі переговори з лідерами проросійських сепаратистів. Москві конче необхідно легалізувати цих людей, надати їм статусу реальної влади ОРДЛО, показати їх не просто бойовиками, а діячами державного масштабу. Саме тому під час ймовірної зустрічі з Зеленським Путін буде наполягати на форматі прямих переговорів офіційного Києва з представниками окупованих територій. Якщо президент України піде на такий крок, де-факто він визнає, що:

– Росія не є стороною конфлікту;

– в Україні відбувається внутрішній конфлікт;

– керовані з РФ бойовики дійсно представляють інтереси утворень під назвами ЛНР і ДНР.

Тобто, йдеться про те, що президент України визнає правдивість формулювань та смислів Росії по відношенню до війни на Донбасі, чим повністю нівелює офіційну позицію нашої держави.

Щоби не говорив сьогодні Кремль, він дійсно зацікавлений у врегулюванні ситуації на Донбасі. Звісно, що на умовах Росії. Для чого? Для того, аби підіймати питання зняття або ж послаблення санкцій. Для того, щоби змусити Зеленського законодавчо закріпити особливий статус Донбасу, що буде сприяти сповільненню усіх євроінтеграційних процесів України. Росія розуміє, що ЄС ніколи не прийме до своїх лав Україну з таким багажем як розбитий, проросійський, автономний Донбас. По суті, особливий статус Донбасу – це федералізація України. Надавши такий статус ОРДЛО, влада має розуміти, що Росія не зупиниться. Вона буде проводити активну роботу на інших територіях, підбурюючи мешканців того ж Закарпаття до закликів надати і їм автономію. Тому, погоджуючись на особливий статус Донбасу під час особистої зустрічі з Путіним, Володимир Зеленський має усвідомлювати не тільки особисті ризики, але й ризики для українського суверенітету.

Перед тим, як їхати на зустріч з Путіним, президент України має запитати себе, чому володар Кремля активізувався саме після обрання Зеленського. І якщо Глава нашої держави думає, що Путін побачив в ньому рівного собі, або ж людину, з якою можна вести діалог, то він дуже помиляється. У Володимирі Зеленському Путін бачить людину, за допомогою якої можна вирішити нагальні проблеми Росії на міжнародній арені. Звісно, що Путін завжди буде захищати національні інтереси РФ. Та чи буде захищати національні інтереси України Володимир Зеленський? Адже національні інтереси не завжди передбачають один тільки мир. Часто за них потрібно воювати. І ось саме воювати за Україну не готовий ані Зеленський, ні його команда.   

© Сергій Постоловський

Будьте першим, щоб коментувати на "Тет-а-тет від Назарбаєва. Навіщо Путіну зустріч з Зеленським"

Залишити коментар

Войти с помощью: 

Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований.


*