У Гончарука озвучили ціну на українську землю

Після запуску ринку землі в 2020 році ціна буде близько двох тисяч доларів за гектар по країні. Залежно від області.

Після запуску ринку землі в 2020 році первісна ціна за гектар буде близько двох тисяч доларів, заявив радник прем’єр-міністра з економічних питань та земельної реформи Олексій Мушак, повідомляє 5 листопада УНІАН.

 “Якби впроваджувалася перша запропонована модель ринку землі, там, де є всі гравці, ціна була б близько двох тисяч доларів за гектар по країні. Залежно від області – наприклад, у Херсоні та на Волині трохи дешевше, а в Полтаві, Черкасах, Вінниці – дорожче, оскільки там краща земля і більша конкуренція”, – сказав він.

За іншою моделлю, в якій є обмеження по кількості гектарів в одні руки і допуску до ринку іноземців, первинна ціна буде меншою – близько 1900 доларів за гектар.

Також Мушак повідомив, що на наступних етапах впровадження ринку землі ціна за гектар буде прямо залежати від кредитних ставок в Україні.

“Якщо кредитна ставка для України буде 5%, то ви середню оренду, яка буде 200 доларів, примножуєте на 20 – і земля коштуватиме чотири тисячі доларів. Чому в Європі така висока вартість землі? Тому що у них грошовий ресурс дуже доступний, умовно кажучи, нульова ставка”, – сказав він.

Ціна для фізосіб, юросіб та іноземців не буде значно відрізнятися, але буде залежати від нюансів оподаткування для кожної категорії.

Також ми раніше повідомляли, що мораторій на продаж землі: під ОП черговий протест

Будьте першим, щоб коментувати на "У Гончарука озвучили ціну на українську землю"

Залишити коментар

Войти с помощью: 

Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований.


*