У Польщі за запитом Росії затримали Ігоря Мазура “Тополю”

Чоловік був затриманий на кордоні з Польщею, куди він їхав на офіційний захід за запрошенням польської сторони.

У Польщі за запитом Росії затримали одного з лідерів УНА-УНСО, ветерана АТО Ігоря Мазура “Тополю”. Про це повідомив колишній нардеп Ігор Мосійчук у Facebook. Інформує 112-Україна.

“Щойно мені підтвердили, що на території Польщі а саме в Варшаві за запитом РФ затримано учасника нашої національно-визвольної війни на Сході, відомого активіста Ігоря Мазура “Тополю”, – заявив Мосійчук.

Польські прикордонники затримали Мазура на польському боці пункту пропуску “Дорохуськ”.

“До нього не допускають українського консула та не надають адвоката. В понеділок попередньо в місті Холм буле вирішуватися питання про взяття Ігора під варту з метою екстрадиції в Росію”, – зазначив Андрій Мамалига у Facebook.

Як уточнила Олена Терещенко у Facebook, Мазура затримали о 8-й годині ранку сьогодні.

“Сьогодні о восьмій ранку за запитом Росії через Інтерпол польськими прикордонниками затриманий герой декількох війн, наш друг Ігор Мазур (Тополя), який мав відвідати офіційний захід за запрошенням польської сторони!” – написала вона.

У понеділок, 11 листопада, у місті Холм має відбутися суд. Терещенко закликала дипломатів, ЗМІ та народних депутатів не допустити засудження та видачу Мазура Росії.

Ігор Мазур у 2014 році був керівником “Правого сектора” Київської обл. і начальником штабу 24-ї сотні Самооборони Майдану під час Революції Гідності. З травня 2014 року — в зоні АТО.

З квітня 2015 року — офіцер Збройних сил України, командир роти, заступник начальника штабу розвідувального батальйону в секторі “М”.

Із листопада 2016 року після демобілізації став заступником голови партії УНА-УНСО і заступником головного командира УНСО.

Із червня 2017 року — голова громадської організації “Межимор’я”, що пропагує співпрацю держав Балто-Чорноморського регіону (Україна, Польща, Литва, Латвія, Естонія, Грузія).

У 1990-х роках УНСОвець Тополя воював на боці Грузії проти Росії в Абхазії (командир українського “батальйону “Арго”).

Раніше ми повідомляли, що у Польщі затримали двох українців на крупній контрабанді бурштину.

Будьте першим, щоб коментувати на "У Польщі за запитом Росії затримали Ігоря Мазура “Тополю”"

Залишити коментар

Войти с помощью: 

Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований.


*