У Росії заборонять продаж гаджетів без російського програмного забезпечення

Законопроєкт передбачає з 1 липня 2020 року обов’язкове попереднє встановлення російського програмного забезпечення на пристрої, вичерпний перелік яких установить уряд. У пояснювальній записці до законопроєкту, окрім смартфонів і комп’ютерів, згадано також телевізори із функцією Smart TV,інформує ГОРДОН

Держдума Росії ухвалила в остаточному, третьому, читанні законопроєкт про заборону продажів смартфонів і комп’ютерів, на яких не встановлено російського програмного забезпечення. Про це повідомляє пресслужба Держдуми.

Документ зобов’язує з 1 липня 2020 року встановлювати російське ПЗ на пристрої, вичерпний перелік яких встановить уряд. У пояснювальній записці до законопроєкту, окрім смартфонів і комп’ютерів, згадано також телевізори із функцією Smart TV.

Автори закону, серед яких представники всіх чотирьох фракцій Держдуми, вважають, що його ухвалення сприятиме розвитку російських IT-компаній і “поставить їх в однакове висококонкурентне середовище” з іноземними корпораціями. Сам законопроєкт, як пояснюють у Держдумі, спрямовано “на захист прав російських споживачів”.

Як пише видання The Bell, законопроєкт, який підтримала адміністрація президента, неформально називають “законом проти Apple”. Неназваний посадовець заявив, що обмеження спрямовано саме на цю компанію та її продукцію. Операційна система iOS, яку використовує Apple, взагалі не передбачає можливості попереднього встановлення сторонніх додатків.

Нагадаємо, звіт про втручання Росії у Brexit опублікують після виборів у Британії

Будьте першим, щоб коментувати на "У Росії заборонять продаж гаджетів без російського програмного забезпечення"

Залишити коментар

Войти с помощью: 

Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований.


*