У Євросоюзі заявили про готовність спростити візовий режим із Білоруссю

Рішення про підписання з Білоруссю візової угоди сьогодні затвердила Рада Євросоюзу. Тепер у ЄС очікують на призначення уповноваженої на підпис під договором особи.

Рада Євросоюзу ухвалила рішення про готовність підписати з Білоруссю угоду про спрощення візового режиму. Про це свідчить повідомлення, оприлюднене в Офіційному журналі ЄС 18 листопада.

“Метою угоди є полегшити за принципом взаємності видавання віз для запланованого перебування, що не перевищує 90 днів, у будь-який 180-денний строк громадянам ЄС і Білорусі”, – ідеться в документі.

Брюссель схвалить спільну декларацію, що є додатком до цієї угоди, а голова ради ЄС може призначити особу, яка підпише угоду. Потім Рада ЄС оцінить “безпеку й цілісність білоруської системи видавання біометричних паспортів та їхні технічні характеристики”, ідеться в повідомленні.

Перемовини між Білоруссю і ЄС про спрощення візового режиму тривають із 2014 року. Особливо активно цю тему порушували після того, як безвіз надали Україні.

Нещодавно в Євросоюзі ухвалили зміни до Візового кодексу, згідно з яким із 2 лютого 2020 року за надання шенгенської візи доведеться заплатити €80. Для білорусів віза коштуватиме €35.

20 вересня президент Білорусі Олександр Лукашенко схвалив проєкти угод щодо спрощення безвізового режиму з ЄС.

Нагадаємо, Білорусь хоче скоротити залежність від російської нафти

Будьте першим, щоб коментувати на "У Євросоюзі заявили про готовність спростити візовий режим із Білоруссю"

Залишити коментар

Войти с помощью: 

Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований.


*