Україна і ЄС обговорили угоду про асоціацію

Євросоюз і Київ обговорили текст угоди про асоціацію. Документ удосконалюватимуть в 2020 році.

Під час засідання Комітету асоціації Україна-ЄС сторони провели “вступну” розмову щодо вдосконалення тексту угоди про Асоціацію. Про це повідомляє Укрінформ,інформує КОРЕСПОНДЕНТ

За словами заступника міністра розвитку, економіки, торгівлі і сільського господарства, торгового представника України Тараса Качки, розмова стосувалася тексту угоди.

“Ми вважаємо, що будь-яке оновлення або перегляд – це розвиток Угоди в тих рамках і за принципами, які є зараз. Ми вважаємо, і Європейський союз це підтримує, що може йтися про еволюцію, а не про якусь докорінну зміну Угоди. В Угоді закладено багато хороших речей, які потрібно просто реалізовувати”, – сказав Качка.

Він зазначив, що Україну в роботі над оновленням Угоди про асоціацію з ЄС цікавлять три головні тематичні блоки.

Перший блок стосується перегляду тарифів, тому що вони засновані на переговорах з ЄС, що відбулися в 2006-2007 роках. Другий – стосується поновлення положень про нетарифні бар’єри, так званого “промислового безвізу”.

Третій фактор – це розвиток самої угоди, її адаптація до зміни в регуляторних правилах, що відбулися в Євросоюзі. За 10 років, що минули з моменту переговорів, не тільки оновилися нормативно-правові акти ЄС, але в деяких сферах докорінно змінилися регуляторні норми.

Ми чітко зафіксували наше головне завдання на 2020 рік – пройти всю підготовчу роботу, щоб вийти на етап формальних переговорів (щодо вдосконалення Угоди). Ми зафіксували також конкретний план дій – що саме має зробити українська сторона, що ми починаємо в цьому році, і що повинні зробити на кінець наступного”, – зазначив чиновник.

Раніше в ЄС назвали умови, в яких можна обговорити перспективу членства України. У Європарламенті вважають, що для розмови про перспективу членства України в ЄС потрібно успішно провести реформи.

Нагадаємо, президент Білорусі грубо відгукнувся про союз з Росією

Будьте першим, щоб коментувати на "Україна і ЄС обговорили угоду про асоціацію"

Залишити коментар

Войти с помощью: 

Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований.


*