Україна отримала 200 ампул сироватки від дифтерії – МОЗ

У деяких регіонах сироватку застосовують у паніці в тих випадках, коли це не потрібно, зазначила Зоряна Скалецька.

В Україну поставлено 200 ампул сироватки від дифтерії, яку застосовують за підтвердження випадків захворювання. Про це повідомила міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька під час Години запитань до уряду у Верховній Раді в п’ятницю, 15 листопада.

Чиновниця розповіла, що наразі закуплено, поставлено і розвезено по регіонах по вісім ампул сироватки в кожну область.

“Але це не вакцинація, це той препарат, який вводиться тільки в підтверджених випадках, коли діагностично, лабораторно підтверджено, що має місце дифтерія. У нас на сьогодні ще 100 поставлених, і про 100 вже домовилися, що будуть поставлені”, – повідомила Скалецька.

За словами міністра, в 2018 році в Україні було використано, в тому числі, для непідтверджених випадків 140 доз сироватки, в той час, як лабораторно діагноз дифтерії був підтверджений у близько 10 випадків.

“У цьому році та ж історія, сироватки не потрібно так багато, як вакцин, не потрібно тисячі доз. Але є регіони, які в паніці починають застосовувати сироватку, там, де не потрібно”, – сказала вона.

Скалецька підкреслила, що наявної сироватки досить, виходячи із зафіксованої кількості захворювань на дифтерію.

Нагадаємо, станом на 4 листопада в Україні було зафіксовано 21 випадок дифтерії. Інші випадки поки не були підтверджені лабораторно.

Більшість хворих – студенти-іноземці в Ужгороді, де було зафіксовано спалах дифтерії.

Раніше в Міністерстві охорони здоров’я заявили, що ситуація з дифтерією в Україні під контролем, і про епідемію не йдеться. Україна може розраховувати на 450 флаконів сироватки проти цієї хвороби.

Нагадаємо, у МОЗ назвали кількість хворих на дифтерію

Будьте першим, щоб коментувати на "Україна отримала 200 ампул сироватки від дифтерії – МОЗ"

Залишити коментар

Войти с помощью: 

Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований.


*