Всіх вчителів зобов’яжуть проходити атестацію

Міністр освіти Ганна Новосад розповіла про реформу школи і зазначила, що через п’ять-шість років сертифікація вчителів повинна стати обов’язковою для всіх педагогічних працівників. Пише в четвер, 12 грудня, УНІАН. Інформує Корреспондент.net.

На думку глави МОН, сертифікація сприятиме професійному росту вчителів. Нещодавно 863 вчителі добровільно взяли участь у здачі тестів. Більшість з них зробили це успішно. 

“Ті 705 педагогів, які пройшли це професійне випробування, протягом трьох років отримуватимуть надбавку до зарплати у вигляді 20%. Зараз це пілотний інструмент. В цьому році була квота всього 1000 місць. Ми хочемо за наступні п’ять-шість років зробити так, щоб сертифікація стала обов’язковою”, – розповіла глава освітнього відомства. 

Новосад стверджує, що міністерство прагне, щоб вчителі самі хотіли розвиватися і рости в професійному плані. Також у відомстві планують оптимізувати систему виплат зарплат для вчителів. 

“Треба оптимізувати систему надбавок. І зробити так, щоб у вчителя був один великий оклад, а не малесенький оклад і три десятки надбавок, якими можна маніпулювати, тримаючи вчителів в невідомості щодо їх фінальної зарплати”, – пояснила Новосад. 

Відзначимо, що сертифікація вчителів складається з двох етапів: теоретичного і практичного. Теоретичний етап – тест: 100 запитань з однією правильною відповіддю. У практичному вимірі у вчителів перевіряють здатність ефективно навчати дітей, створювати безпечне і комфортне середовище, сприяти особистісному розвитку дітей, а також налагоджувати зв’язок з батьками учнів. Той, хто успішно складає тест, отримує 20% надбавки до заробітної плати на три роки. 

Ще повідомлялося, що в Україні скасували мінімальну зарплату для вчителів. 

Нагадаємо, Кабмін хоче прив’язати зарплату вчителів до кількості учнів. З наступного року Кабмін вводить принцип “гроші ходять за школярем”. Таким чином хочуть уникнути недостатнього фінансування шкіл з великою кількістю учнів.

Раніше ми повідомляли, що МОН проти, щоб вчителі працювали 40 годин на тиждень.

Будьте першим, щоб коментувати на "Всіх вчителів зобов’яжуть проходити атестацію"

Залишити коментар

Войти с помощью: 

Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований.


*