Закон щодо аудиту безпеки автодоріг офіційно опубліковано

Відповідний документ набуде чинності через 6 місяців.

В офіційному парламентському виданні “Голос України” опублікували закон “Про внесення змін у деякі закони України з управління безпеки автомобільних доріг” № 200-IX.

Документ розроблено з метою імплементації положень європейських директив з аудиту безпеки автомобільних доріг загального користування.

Як сказано в пояснювальній записці, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, автомобільні дороги України є одними з найбільш небезпечних для учасників руху, а ризик травмування або загибелі людей на українських дорогах у 5-6 разів вищий, ніж у європейських країнах.

Так, закон вносить зміни до законів України “Про дорожній рух” та “Про автомобільні дороги”, якими запроваджується поняття “економічні втрати у зв’язку із загибеллю або пораненням (травмуванням) людей унаслідок ДТП”.

Також документ запроваджує аудит безпеки автодоріг на стадії їх проектування та після введення в експлуатацію та перевірку безпеки автодоріг під час експлуатації. Законом передбачена обов’язковість проведення аудиту на міжнародних і національних автошляхах.

Впровадження норм закону дозволить підвищити безпеку на дорогах, знизити рівень аварійності та тяжкості наслідків ДТП, а також сприятиме інтеграції автомобільних доріг загального користування України до міжнародної дорожньої мережі з високим рівнем безпеки інфраструктури.

Документ набуде чинності через 6 місяців.

Нагадаємо, нардепи підтримали цей законопроект за основу 12 вересня 248 голосами народних депутатів.

17 жовтня Рада ухвалила законопроект в цілому.

13 листопада Зеленський підписав закон.

Нещодавно ми повідомляли, що Зеленський підписав закон щодо аудиту безпеки автодоріг.

Будьте першим, щоб коментувати на "Закон щодо аудиту безпеки автодоріг офіційно опубліковано"

Залишити коментар

Войти с помощью: 

Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований.


*